Zoznamovanie prostredníctvom zoznamky: S týmito tipmi budete úspešní

Aktualizované redakciou 2. 2. 2023

Ak ste stále uviazli v práci alebo začínate v strednom veku, pravdepodobne nemáte veľa možností, ako sa s niekým zoznámiť. Pravdepodobne nemáte čas chodiť na večierky a výlety pre nezadaných alebo sa na ne nemôžete dostať kvôli vekovému limitu. Takže vám zostane len zoznamka. Je však ešte možné si ho dobre prezrieť?

TIP: TOP 3 najlepšie online zoznamky, ktoré vám zaručene pomôžu nájsť si partnera.

V minulosti sa ľudia stretávali rôznymi spôsobmi. V časoch, keď najväčšou erotickou fantáziou bol odhalený členok, si dámy hádzali naškrobené vreckovky pred objekt svojho záujmu. Potom sme sa navzájom spoznávali na čajoch, tancoch a rôznych spoločenských podujatiach. A dnes? Ak nemáme to šťastie, že sme svoj náprotivok stretli na strednej alebo vysokej škole (alebo v práci), musíme sa čoraz viac spoliehať na online zoznamovacie služby.

Ale každý, kto už niekedy nejakú navštívil, vie, že napriek zdanlivo širokej ponuke nie je výsledok hľadania zaručený. Niekedy dokonca zažijeme veľmi nepríjemné zjavenie, počas ktorého si uvedomíme, že to nie je správna cesta.

Ale možno ste na to celý čas išli nesprávnym spôsobom. Preto sa s vami podelíme o niekoľko tipov, ako vám uľahčiť hľadanie známosti.

Hľadáte zoznamku? Pripravte sa na to.

Ľudia v 21 rokoch. storočia nie sú zvyknuté na dlhé čakanie. Upratovanie vám uľahčí práčka, robotický vysávač a umývačka riadu, varenie instantných jedál a nákupy vám doručia až domov. Tento model sa odráža aj pri zoznamovaní na zoznamke. Veríme, že ak dostatočne dobre vyplníme svoj profil, nájdeme si na ňom svojho krásneho princa už o týždeň.

Pravda, hľadanie lásky na zoznamke trochu komplikuje fakt, že ju navštevujú aj muži, ktorí sú už zadaní (a hľadajú známosť na jednu noc alebo dlhodobú milenku), muži, ktorí majú nejaké problémy (problémy s alkoholom, dlhy, problémy s mamičkou…), a potom muži, ktorých by ste si nevybrali za žiadnu cenu. (Kvôli veku, správaniu atď.) Ale napriek tomu netreba prepadnúť zúfalstvu. Ak budete dodržiavať niektoré nepísané zásady, uvidíte, že vaše hľadanie bude oveľa jednoduchšie. (Alebo možno nie, ale ušetríte si veľa sklamaní a problémov, ak sa rozhodnete nesprávne.)

Ako vyplniť profil

S trochou nadsázky by sa dalo povedať, že na zoznamke môžete uspieť už len vďaka tomu, že ste žena. Na druhej strane to neznamená, že by ste mali rezignovať na kvalitu svojej prezentácie.

Vo svojom profile by ste mali mať:

 • Vaša AKTUÁLNA fotografia (keď prídete na stretnutie, váš partner môže byť trochu sklamaný, že ste nahrali svoju o dvadsať rokov mladšiu fotografiu)
 • Základné informácie o sebe
 • Čo hľadáte (lásku? nezáväzný vzťah?)

Naopak, vyhýbajte sa im:

 • Na dlhé a nevýrazné (všeobecné) opisy osamelých a spriaznených duchov
 • Nahrávanie vašich fotografií v skupine
 • Nahrávanie fotografií s deťmi alebo inými osobami
 • Príliš osobné údaje (adresa, telefónne číslo a ďalšie veci môžu byť odhalené len vybranej osobe)

Tipy, na čo si dávať pozor u muža

Svoju úlohu ste splnili, takže môžeme prejsť k tomu, na čo si treba dávať pozor u mužov. Hoci randenie automaticky neznamená, že všetky musia byť nejakým spôsobom nevhodné, musíte predpokladať, že nie každý má s vami úprimné úmysly. (Prípadne, že vám každý vyhovuje.)

Ak chcete nájsť to, čo hľadáte na zoznamke, tak:

 • Sledujte, ako s vami muž komunikuje
 • Objektívne zhodnoťte, čo prezentuje na svojich fotografiách (ak sú to fotografie polovice tela, na ktorých sú vidieť svaly a podobne, pravdepodobne to nie je najlepší materiál na plnohodnotný vzťah alebo na dlhé intelektuálne debaty)
 • Sledujte, či sa vaša konverzácia točí najmä okolo sexuálnych tém (pravdepodobne budete len ďalším zárezom na pažbe).
 • Nebojte sa stretnúť s mužmi osobne (ale vždy by to malo byť niekde na verejnosti a aspoň jedna osoba by mala vedieť, kam a s kým idete).
 • Uistite sa, že muž nemá na ruke prsteň (ani na fotografiách).

Pozrite sa aj na to, či sa muž pri stretnutí permanentne chváli svojimi úspechmi (na tie vaše pravdepodobne nebude mať nárok) a či za vás na rande platí. (Ak to neurobí, s najväčšou pravdepodobnosťou si nechá prevŕtať koleno na korunku.) A v neposlednom rade – ak máte pocit, že vám niečo nesedí, aj keď je najkrajší a najúžasnejší, radšej od neho dajte ruky preč.

Máte nejaké skúsenosti s hľadaním partnera prostredníctvom online zoznamky? Ak áno, budeme radi, ak nám dáte vedieť, ako sa vám to podarilo.

TIP: TOP 3 najlepšie online zoznamky, ktoré vám zaručene pomôžu nájsť si partnera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *