Mám zničené vlasy po predĺžení či odfarbení – čo s tým?

Aktualizované redakciou 8. 2. 2024

Suché vlasy a lámavé vlasy vyžadujú špeciálnu starostlivosť, vďaka ktorej získajú príležitosť poriadne sa uzdraviť. Aj keď domáca maska ​​môže byť jedným zo šikovných tipov prvej pomoci, na svoju šticu by ste mali najlepšie pôsobiť na niekoľkých frontoch. Ako teda zažehnať najväčšiu pohromu a cítiť sa zase krásne?

Pokiaľ pravidelne používate žehličku, kulmu a vysoké teploty, potom dosť možno máte spálené vlasy, ktoré sú lámavé, majú biele bodky na končekoch, ľahko sa lámu a sú nepríjemne cítiť. Veľké škody ale dokáže napáchať aj nešetrné odfarbovanie či zlá ošetrujúca rutina. V neposlednom rade by sme tiež nemali za žiadnych okolností podceňovať prísun vitamínov a ďalších látok, ktoré podporujú rast vlasov .

Prečítajte si: Ako zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov?

V opačnom prípade budú vaše vlasy svojou žalostnou kvalitou najviac pripomínať syntetický chemlon, z ktorého sa nedá urobiť žiadny pekný účes.

Aké tipy a triky na záchranu vlasov teda vyskúšať?

NIE vysokým teplotám

Ak sú vlasy poškodené, úplne to najhoršie, čo pre nich môžete urobiť, je pôsobenie vysokých teplôt , ktoré z nich vytiahnu ešte viac hydratácie. Pokiaľ je to teda aspoň trochu možné, tepelnému stylingu sa úplne vyhnite a vlasy nechajte usušiť na vzduchu. Pokiaľ už po féne, kulme alebo žehličke musíte siahnuť, vždy voľte nižšie teploty a vždy do vlasov aplikujte prípravok, ktorý ich pred pôsobením tepla účinne ochráni.

NIE odfarbovanie

Niektoré ženy, ktoré si želali skončiť ako blondínky, prípadne si farbili vlasy na nejakú neobvyklú farbu (ružová, modrá, fialová…) namiesto toho dospeli až k spáleným a zničeným vlasom, ktoré im odporučil kaderník nekompromisne ostrihať. Až keď vlasy odrástli sa potom mohli pustiť do nových experimentov. Pokiaľ si neželáte skončiť rovnako, na nejakú dobu na odfarbovanie zabudnite av prípade potreby nechajte vlasy skrátiť.

Zapletené vlasy na noc

Ženy, ktoré chcú docieliť dlhšie a zdravé vlasy, by mali vyskúšať ochranné účesy na noc, ktoré sa hodia používať namiesto ochrannej spacej čiapky. (Tá býva najčastejšie zo saténu alebo z inej jemnej látky.) Môže ísť napríklad o voľnejší zapletený vrkoč. Vďaka tomu sa vlasy nebudú v priebehu noci tak poškodzovať trením o vankúš a tiež sa zníži riziko toho, že si ich nevhodne priľahnete.

ÁNO vnútornej výžive

Ďalším absolútne zásadným tipom je správna vnútorná výživa, ktorá by mala obsahovať vitamíny skupiny B, prasličku roľnú, astaxantín a mnoho ďalších látok, ktoré sú kľúčové aj pre normálny vzhľad pokožky a nechtov. Dobrým tipom je dlhodobé užívanie doplnkov stravy s komplexným obsahom vyššie spomínaných látok, ktoré sú vhodné aj pre veľmi poškodené vlasy.

Kvalitná kozmetika

Dôkladnou inšpekciou by mala prejsť aj vaša vlasová kozmetika. V šampóne by určite nemali byť parabény, sulfáty, silikóny a ďalšie látky, ktoré nie sú pre vlasy veľmi dobré. Namiesto toho investujte do šampónu a kondicionéra, ktorý má prírodné zloženie, ktoré dodá vlasom hydratáciu, šetrne ich ošetrí a umyje a podporí aj normálny stav pokožky hlavy.

Mali ste niekedy katastroficky poškodené vlasy? Ak áno, ako sa vám ich podarilo zachrániť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *