Ascendent: Čo o vás hovorí ten váš?

Aktualizované redakciou 13. 4. 2023

Pokiaľ sa zaujímate o astrológiu, pravdepodobne poznáte svoje znamenie zverokruhu, na ktoré ste pyšná. Lenže, samotné znamenie o vás nemusí vypovedať toľko, ako váš ascendent. Čo to presne je? Ako ho zistíte? A čo o vás, ako o žene, vypovedá?

Ascendent je bod v ekliptike, ktorý závisí od roviny horizontu na východnej strane. Vo svojej podstate ide o bod, z ktorého v daný deň vychádza slnko. Výpočet ascendentu je jednou z aktivít, ktorou sa zaoberá astrológia. Predovšetkým kvôli tomu, že ascendent patrí k najvýznamnejším prvkom v osobnom horoskope. Aby to bolo trochu zábavnejšie, to, aký je náš ascendent, môže významným spôsobom ovplyvňovať, akým dojmom pôsobíme na druhých. Vplyv ascendentu je dokonca považovaný za silnejší ako má naše primárne znamenie.

Ako ho spočítam?

Aby to pre vás bolo čo najjednoduchšie, na internete nájdete veľké množstvo kalkulačiek na výpočet ascendentu. Stačí, keď do nich napíšete dátum a rok narodenia, miesto narodenia a čas, kedy ste prišli na svet. Potom už len chvíľu počkáte a je to.

Čo o vás vypovedá?

Ascendent v barane

Ste ctižiadostivá, energická a neohrozená. Ľudia vás najčastejšie opisujú ako nadšenú a voľnomyšlienkársku. Tiež máte silne vyvinutý zmysel pre povinnosť. Na druhú stranu, môžete byť občas trochu panovačná a cholerická.

Ascendent v býku

Na ostatných pôsobíte predovšetkým konzervatívne, vyrovnane a pragmaticky. Väčšinou idete na veci skôr logicky a racionálne, rozhodne si nelietate niekde s hlavou v oblakoch. Tiež si rada doprajete najrôznejšie pôžitky. Na druhú stranu, môžete byť občas trochu uzavretá.

Ascendent v Blížencoch

Ste milá a prispôsobivá. Vaša silná stránka je kreativita a komunikácia. Ľudia vás mávajú radi pre vašu činorodosť. Občas ale môžete byť nervózny. Tiež sa odporúča záujem o veci trochu do hĺbky, inak budú vaše skúsenosti, záujmy a znalosti skôr povrchné.

Ascendent v raku

Ascendent v raku mávajú citlivejšie a romanticky založené ženy, ktoré majú rady svoju rodinu a blízkych. Na druhú stranu ale môžete byť bojazlivé a menej priebojné. Tiež môžete mať sklony ostatným naletieť, pretože každému bezhranične dôverujete.

Ascendent v leve

Diva prichádza! Máte zmysel pre riziko a odvahu. Tiež na ostatných môžete pôsobiť vznešeným dojmom. Keď je to vhodné, dokážete byť aj naozaj veľkorysé. Pozor na impulzivite a na výbuchy hnevu.

Ascendent v panne

Ascendent v panne majú vynaliezavé a kreatívne ženy. Tiež ste veľmi duchaplné a máte skvelé rétorické schopnosti. Keďže budíte dôveru, ostatní sa vám dosť možno zverujú s najrôznejšími klebetami.

Ascendent vo váhach

Ascendent vo váhach majú ľudia, ktorí sú spoločensky veľmi obľúbení. Ste zdvorilé, vyrovnané a máte silné estetické cítenie. Keď vybuchnete, čoskoro sa vrátite do rovnováhy. Hádkam s ostatnými sa radšej vyhýbate.

Ascendent v škorpiónovi

Kto si nedá pozor, toho pichnete. Charakterizovať vás môže ctižiadosť, úprimnosť a odvaha. Pozor ale na náhle vzplanutie vášne a na zbytočné riskovanie, nemuselo by sa to vyplatiť.

Ascendent v strelcovi

Ste najlepší a viete to o sebe. Máte silnú vôľu a na ostatných pôsobíte veľmi energicky. Tiež ste lojálni a srdečné. Na druhú stranu, často podliehate najrôznejším náladám a môžete byť nerozhodné.

Ascendent v kozorožcov

Na ostatných pôsobíte snaživo a ctižiadostivo. Na druhú stranu, o veciach uvažujete racionálne, a možno trochu chladne. Z toho dôvodu môžu mať ľudia problémy zistiť, čo cítite. Tiež môžete mať sklony k žiarlivosti.

Ascendent vo vodnári

Ženy s ascendentom vo vodnári môžu pôsobiť milo a priateľsky, ale v skutočnosti môžu byť dosť nepredvídateľné a duchom trochu mimo, pretože sa môžu zaoberať hlbšími spoločenskými problémami, alebo smerovaním ľudstva. Medzi klady patrí veľká prispôsobivosť a originalita.

Ascendent v rybách

Ascendent v rybách je často flegmatik, ktorým len tak niečo nepohne. Na druhej pôsobíte očarujúcim a pokojným dojmom. Pozor ale na vyhýbanie sa konfliktom, pretože môžu prečistiť vzduch a posunúť vás ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *