Ako sa obliecť v zime? Poradí týchto 9 trendy módnych tipov!

Aktualizované redakciou 20. 10. 2022

Zima je obdobie, ktoré si väčšina žien spája s odtieňmi bielej, šedej a čiernej. Keďže je kvôli posunu času skôr tma a inverzia zabraňuje tomu, aby sa svet ohrial vo svetle slnečných lúčov, na mnohých pôsobí zimná sezóna vyložene depresívne. Preto vám ponúkame zopár tipov, čo by vám rozhodne nemalo chýbať v zimnom šatníku.

Zimu vníma mnoho žien čisto prakticky. Kvôli sneženiu, mrholeniu, dažďu a mrazu je oveľa dôležitejšie udržať sa v teple. Namiesto toho, aby si niekto lámal hlavu tým, aby výsledné kreácie pôsobili elegantne a štýlovo.

Čo ak vám ale povieme, že vzhľad nemusí ustupovať funkciu a že je možné vyzerať dobre aj napriek tomu, že vonku práve panuje neľútostný mráz?

Pokiaľ vás zaujíma ako na to, pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Pravidlo troch vrstiev

Všetky vieme, že nosiť tenké kabátiky s krátkymi hriankami nad pás sa veľmi nevypláca. Aby ste sa udržali v teple, držte sa pravidla troch vrstiev. Zvlášť na hornej polovici tela. Základom je tričko, alebo tielko. Naň si dajte kvalitný vlnený sveter a naň si oblečte kvalitnú zimnú bundu , alebo kabát. Keďže u svetrov nejde iba o materiál, ale dajú sa zohnať v rôznych farbách a zdobené vzormi, ide o veľmi dôležitý prvok vášho osobného štýlu.

Preferujte tesnosť

Určite to poznáte. Čím je vaše oblečenie širšie, tým viac studeného vzduchu sa vám pod neho dostane. Špeciálne potom hovoríme o širokých nohaviciach, ktoré nie sú pre zimné mesiace ani trochu ideálne. Okrem iného, úzke nohavice dokážu vybalansovať mohutný vzhľad kabátov a objemnejších svetrov.

Máte dlhý kabát?

Aby vám bolo naozaj teplo, nemalo by vám ťahať na chrbát. Preto zabudnite na nosenie krátkych zimných bundičiek, ktoré vám končia pri páse a radšej investujte do dlhšej bundy (aspoň po zadok) alebo do kvalitného zimného kabátu.

Zaobstarajte si puzdrovú sukňu

Ženy sa domnievajú, že v zime nemôžu nosiť sukne. Nielen kvôli pohodliu, ale aj kvôli tomu, že majú pocit, že sa sukne k svetru jednoducho nehodia. Opak je ale pravdou. Stačí, ak si zaobstaráte jednu či dve sukne puzdrového strihu. V ideálnom prípade by mali byť dlhšie (ku kolenám) a mali by byť z teplejšieho materiálu. Takú sukňu si vytiahnite do pása a sveter stiahnite pod ňu. Nezabúdajte ale na teplejšie pančuchy.

Nepremokavé materiály

V zime je nutné počítať so snežením, dažďom a ďalšími náročnejšími podmienkami, ktoré môžu spôsobiť prevlhnutie vašej vrchnej vrstvy. A to nie je dobré. Preto sa vždy zaujímajte o to, akú má váš kabát úpravu. V ideálnom prípade by mala byť nepremokavá, takže sa udržíte v teple.

Vlna a iba vlna

Páči sa vám v obchode nový zimný sveter? Než si ho odnesiete k pokladni, poriadne si preštudujte štítok. Pokiaľ je na ňom polyamid a akryl, vráťte ho späť a pozerajte sa ďalej. Tieto materiály vás totiž v skutočne veľkej zime príliš nezahrejú. Namiesto toho sa pozerajte po vlnených svetroch. Aj keby to znamenalo, že si za ne budete musieť priplatiť.

Nie bavlne

Bavlna je skvelá na leto, ale úplne nevhodná na zimu. Preto sa jej pri nákupe zimného oblečenia skôr vyhýbajte.

Máte doplnky?

V zime vás ochráni pred zimou poriadna čiapka. (Alebo aspoň vlnená čelenka.) Ďalej musíte mať naozaj teplý šál a rukavice. Pokiaľ si hovoríte, že na tieto veci nie ste a nebudú vám slušať, je to pravdepodobne len o zvyku. Pri voľbe materiálu sa riaďte informáciami, ktoré sme popisovali vyššie.

Zimné topánky

Ďalšou nevyhnutnosťou sú kvalitné zimné topánky, ktoré môžete opatriť ešte vyteplenými vložkami. Aby ste nezapadli do najbližšej záveje, dbajte na to, aby mali zimné topánky terénnu vzorku na podrážke. Ak je to potrebné, kúpte si impregnáciu, ktorá bude od topánok odpudzovať vodu a nebudete mať v chumelenici mokré nohy.

Podľa akých kritérií si vyberáte zimné oblečenie vy?

Zdroje informácií

https://www.masterclass.com/articles/how-to-dress-for-winter#how-to-dress-for-winter-13-fashion-tips-for-cold-weather – 13 tipov, ako vyberať oblečenie do zimy (anglicky)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *