Suchá pokožka: krém nepomáha? Vyskúšajte tieto 4 dievčenské tipy!

Aktualizované redakciou 20. 10. 2022

Suchá pokožka môže mnohých z nás naozaj trápiť. Okrem toho, že sa na ňom vytvoria šupiny, môže začať praskať. Okrem toho suchá pokožka starne oveľa rýchlejšie. Vrásky sa vám tak objavia oveľa skôr. Ak tomu chcete zabrániť, vyskúšajte jeden z nasledujúcich tipov.

Príroda neobdarila každého z nás rovnako. Zatiaľ čo niektoré ženy sú vysoké a štíhle, majú rovné vlasy a dokonalú pleť, iné z nás také šťastie nemali. Okrem problémov s priberaním nás trápi aj celulitída. A keď sa k tomu pridajú lupiny alebo suchá pokožka, máme pocit, že máme tú najhoršiu genetickú výbavu na svete.

Našťastie, so všetkým sa dá niečo robiť. Dokonca aj so suchou pokožkou. Keďže má však špecifické potreby, je potrebné začať s ňou pracovať čo najskôr. V opačnom prípade bude potrebné opraviť ďalšie poškodenia, čo zvládne len estetický chirurg. (Napríklad za predpokladu, že vás veľmi trápia veľmi odolné vrásky.)

Čo škodí suchej pokožke? A aké ženské rady ju môžu dostať späť do formy?

Na suchú pokožku to nerobte!

V prvom rade je dôležité poznať veci, ktoré môžu zhoršiť stav vašej suchej pokožky. Takto sa im môžete včas vyhnúť. Takže nestihnú napáchať toľko škody, ako keby ste si ich vôbec nevšímali.

Pokožka potrebuje predovšetkým hydratáciu. A to nielen zvonku. Ale hlavne zvnútra. Z tohto dôvodu pozorne sledujte svoj denný príjem tekutín. Namiesto kávy, džúsov a limonád si doprajte čistú vodu. A možno aj bylinkový čaj.

Okrem toho suchej pokožke neprospieva fajčenie. A vystavenie slnečnému žiareniu. Preto hneď, ako vybehnete na nákup alebo na prechádzku, naneste tesne predtým krém s dostatočne vysokým SPF. A to aj v zime alebo keď je pod mrakom. Druhou alternatívou je klobúk alebo iná pokrývka hlavy, ktorá poskytuje tieň na hornej polovici tela. (Aj krk a dekolt starnú!) Pri peelingu sa vyhýbajte produktom, ktoré obsahujú alkohol. To môže ešte viac vysušiť už aj tak suchú pokožku.

Babičkine tipy na suchú pokožku, ktoré môžete robiť doma

Samozrejme, okrem vyššie uvedených tipov je užitočná aj pravidelná návšteva kozmetičky. Ak je však uzamknutý alebo máte z nejakého dôvodu hlboko do vrecka, nemusí sa to zdať ako optimálne riešenie. Preto môžete vyskúšať niektoré z produktov uvedených nižšie, ktoré dokážu rýchlo hydratovať a vyživiť suchú pokožku tváre alebo tela.

Skúste napríklad:

  • Kokosový olej
  • Maska na tvár s medom
  • Gél z aloe vera
  • Kúpele s ovsenou kašou

Veľkou výhodou kokosového oleja je, že má univerzálne použitie. Niektoré ženy ho používajú nielen pri starostlivosti o suchú pokožku celého tela. Ale aj ako zábal na vlasy. Môžete si ho dokonca vložiť do úst a niekoľko minút ho len tak prevaľovať v ústach. Podľa niektorých by to malo pomôcť detoxikovať telo. (Po chvíli to však začne byť dosť nechutné. Navyše, tekutina z úst by sa nemala prehĺtať.) A môžete s ním variť. Takže jedna veľká nádoba kokosového oleja môže dosť výrazne zlepšiť váš život.

Med má tiež univerzálne využitie. Okrem skrášľujúcich procedúr si ho môžete v úplnom pokoji natrieť aj na chlieb. Kúpeľ s ovsenými vločkami má upokojujúci účinok. Mal by teda potlačiť nepríjemné svrbenie a napätie, ktoré často sprevádzajú suchú pokožku.

Čo ešte môžete urobiť pre seba?

Suchá pokožka sa vám poďakuje aj za zníženie teploty vody pri kúpaní alebo sprchovaní. Horúca voda je síce príjemná, ale vysušuje. Dokonca aj vlasy.

Netreba zabúdať ani na pozitívny vplyv každodennej stravy. Mal by byť bohatý na vitamíny, minerály, stopové prvky a ďalšie živiny. Mali by ste uprednostňovať čerstvé a minimálne spracované potraviny, ktoré neobsahujú konzervačné látky a étery.

Doprajte si aj vy:

  • Vláknina (vhodná pre normálne trávenie)
  • Probiotiká
  • Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny

Aké sú vaše triky na zmiernenie problémov so suchou a citlivou pokožkou?

Zdroje informácií


https://www.medicalnewstoday.com/articles/319555
– 7 úľavových prostriedkov na suchú pokožku

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *