Menštruačné nohavičky z DM: Oplatí sa ich skúšať?

Aktualizované redakciou 16. 5. 2024

Chcete vyskúšať menštruačné nohavičky, ale odrádza vás ich vyššia obstarávacia cena? Potom najskôr hľadáte cenovo dostupné alternatívy, ktoré sú v poslednej dobe čím ďalej bežnejšie. V ponuke má menštruačné nohavičky aj reťazec drogérií DM. Naozaj sa ale oplatí ich skúšať?

Menštruačné pomôcky sú pomerne dosť drahé. Pritom ich v priebehu života spotrebujeme neuveriteľné množstvo. Čo ak už ale nechcete vyhadzovať peniaze za jednorazové tampóny a vložky, ale máte záujem o niečo trvalejšie?

Okrem menštruačného kalíška, ktorý nemusí vyhovovať všetkým ženám, môžete skúsiť aj menštruačné nohavičky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako obyčajnú bielizeň. Vnútri sa však nachádza špeciálna savá vrstva, ktorá zachytáva vytekajúcu krv. Špeciálny materiál sa potom postará o to, že budete mať po celý deň alebo noc pocit suchosti, nepretečiete a nebudete cítiť.

Nie všetky menštruačné nohavičky však pojmú rovnaké množstvo krvi. Niektoré navyše môžu mať vnútornú stielku z menej príjemného materiálu, alebo nemusia správne sedieť. Práve z toho dôvodu je tak dôležité venovať ich výberu dostatok času a nekupovať to najlacnejšie, čo je na našom trhu v predaji.

Čo teda čakať, pokiaľ sa rozhodnete kúpiť menštruačné nohavičky v DM?

Ponuka menštruačných nohavičiek v drogérii DM

dm logo

Drogéria DM má vo svojom sortimente rôzne druhy menštruačných nohavičiek. Medzi prvými boli tie od značky Selenacare. Tiež tu ale nájdeme menštruačné nohavičky Bellinda, alebo známe a odporúčané menštruačné nohavičky Snuggs, ktoré sa tešia skutočne veľkej obľube. (Tým skôr aj preto, že sú považované za spoľahlivé a kvalitné.)

Priamo značkou DM je potom Jessa. Konkrétne ide o menštruačné nohavičky Slip. Podľa internetového obchodu majú tieto nohavičky nový design. Jessa menštruačné nohavičky sú potom dostupné vo veľkostiach XS, S, M, L a XL. Cenovo potom vychádza na 299,- za kus.

dm menstruační kalhotky jessa

Aké sú?

Jessa menštruačné nohavičky z DM sa zdajú byť na prvý pohľad kvalitné, pretože obsahujú 72% podiel bio bavlny. To znamená, že by mali byť príjemné na dotyk. Tiež obsahujú striebro na báze oxidu kremičitého (nano), takže sú antibakteriálne a nepodporujú vznik infekcií a zápachu.

Sú vhodné aj pre silnú menštruáciu?

Ženám s veľmi silnou menštruáciou a na noc by sme ich najskôr neodporučili, pretože priamo na webe sa uvádza, že v takýchto situáciách by sa mala funkcia nohavičiek podporiť ešte nosením tampónu.

Pokiaľ však potrebujete nohavičky na prvý a na posledný deň menštruácie, kedy býva obvykle skôr slabá, pravdepodobne s nimi nešliapnete úplne vedľa.

jessa kalhotky recenze

Ako prať menštruačné nohavičky

Mnoho žien si to nedokáže veľmi predstaviť, ale v skutočnosti nie je na pranie menštruačných nohavičiek nič ťažké. Musíte sa však držať niekoľkých dôležitých zásad, inak by sa mohlo stať, že si nohavičky nedopatrením zničíte.

Postupujte tak, že:

  • Po nosení nohavičky prepláchnete v umývadle pod studenou tečúcou vodou, kým z nich nedostanete všetku nahromadenú krv
  • Dáte nohavičky do práčky a vyperiete ich na nízku teplotu v šetrnom pracom prášku bez aviváže
  • Necháte nohavičky prirodzene uschnúť (nesmie sa dávať na kúrenie ani do sušičky!)

Jedinou nevýhodou celého procesu je fakt, že väčšina menštruačných nohavičiek celkom pomaly schne. Z toho dôvodu je kľúčové mať ich doma niekoľko a počas menštruácie ich striedať.

Aké sú s nimi skúsenosti?

Menštruačné nohavičky Jessa z DM majú na e-shope pomerne vysoké hviezdičkové hodnotenie, ale nie všetky dámy v slovných recenziách sú s nimi stopercentne spokojné.

Bežne o nich hovoria, že:

  • Rozhodne nejde o nohavičky pre silnú menštruáciu
  • Pri silnej menštruácii nohavičky rýchlo pretečú
  • Im veľmi nevyhovuje manžeta, ktorá sa podľa ich mienky nepohodlne zarezáva
  • Vďaka podielu bavlny sú na pokožke pri nosení príjemné

Čo by sme vám teda odporučili na úplný záver? Predovšetkým to, že pokiaľ chcete nohavičky nosiť na noc a krvácate silno, Jessa nohavičky pre vás nebudú úplne tou správnou voľbou. V takej chvíli vám možno budú viac vyhovovať odolnejšie Snuggs. Pokiaľ ide ale o začiatok a koniec menštruácie, potom by vám mohli pri slabom krvácaní bohato stačiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *