Francúzska manikúra: Čo je potrebné a ako na to?

Aktualizované redakciou 24. 11. 2022

Upravené nechty sú súčasťou nášho zovňajšku. To, ako posilniť nechty, alebo čo je to šelak , už sme si povedali. Ako si ale nechty upraviť, tak, aby vyzerali elegantne, pestovane a podľa posledných módnych trendov? Odpoveďou na tieto otázky môže byť francúzska manikúra.

Francúzska manikúra je trend, ktorý bol v kurze pred (zhruba) pätnástimi rokmi. Kto ju v tom čase nemal, ako by nebol. Neskôr záujem o ňu medzi ženami opadol. Držali sa jej len tie, ktoré dávali prednosť jednoduchosti a určitej klasičnosti. Dnes sú šablóny na francúzsku manikúru opäť ľahko na zohnanie. Predovšetkým aj kvôli tomu, že sa vracia. A to hneď v niekoľkých obmenách.

Dnes nie je žiadnou raritou stretnúť ženu, ktorá má francúzsku manikúru do stratena. (Nie je na nej tak viditeľne viditeľný prechod medzi nechtom a bielym zakončením na jeho špičke.) Veľmi obľúbená je aj farebná francúzska manikúra . Ktorá umožňuje aplikáciu kontrastných, alebo vzájomne sa dopĺňajúcich farieb lakov na nechty. Z nej zase vychádza ombré francúzska manikúra

Ako teda vidíte, Francúzsko by ste mali vziať zase rýchlo na milosť.

Čo ak ste si však tento typ úpravy nikdy nerobili? Potom vám dáme jednoduchý postup na francúzsku manikúru na doma .

Francúzska manikúra na krátke nechty

Vaše nechty nemusia byť úplne krátke. Podmienkou je len to, aby neboli gélové alebo umelé. Ktoré bývajú všeobecne dlhšie ako tie, ktoré vám nadelila príroda.

Začnite tým, že si odlakujete a skrátite nechty. Vďaka tomu budú pekne upravené a vydržia vám dlhšie robiť parádu. Odlakovač by mal byť v ideálnom prípade bez alkoholu, ktorý nechty zbytočne vysuší. Nechty následne zapilujte a naleštite.

Nechty namočte do misky s teplou vodou. Stačí, keď v nej budú ponorené po dobu troch minút. Potom ich môžete osušiť uterákom.

Na nechty naneste podkladový lak. Väčšinou máva telovú farbu. Môže byť ale aj priehľadný, alebo svetlo ružový. V prípade, že chcete výraznejšiu francúzsku manikúru, si vyberte farbu podľa ľubovôle. Akonáhle podkladový lak uschne, špičky nechtov nalakujte bielym alebo iným kontrastným lakom. Pokiaľ si na to netrúfate, použite šablónu. Biele, alebo farebné prúžky by mali presne kopírovať biele špičky nechtov.

Nakoniec nechty pretrite priesvitným lakom, ktorý ochráni obe vrstvy laku pred predčasným poškodením.

Ako na francúzsku manikúru do stratena?

Ak nechcete, aby bol prechod na nechtoch taký viditeľný, skúste francúzsku manikúru do stratena. Asi nie je potrebné hovoriť, že tento postup je trochu ťažší ako ten úvodný.

Aby sa vám lepšie pracovalo, majte nachystaný lak na nechty. A tiež mäkkú hubku, ktorá vám s nanášaním farby trochu pomôže. (Ideálne sú napríklad rovné hubky na make-up, ktoré sa dajú kúpiť v drogérii za pár korún.)

Na necht najskôr naneste základovú farbu v nude odtieni. Prípadne iný farebný odtieň, ktorý chcete ako základnú farbu. Na hubku potom naneste v dvoch prúžkoch dva rôzne odtiene laku na nechty. Je lepšie začať tmavým a až potom na hubku umiestniť svetlejšie. Naopak by to mohlo pôsobiť divne. Podmienkou je ale to, aby mali laky na nechty skutočne dobré krytie.

Hubku potom správnou stranou farieb (od tmavej po svetlejšiu) otlačte na každý necht. Lak nechajte zaschnúť a podľa potreby pridajte s rovnakým postupom ďalšiu vrstvu. Do doby, kým nebudete s výsledkom úplne spokojné. Nakoniec nechty nalakujte bezfarebným lakom na nechty.

Takto je možné urobiť aj francúzsku manikúru na gélových nechtoch.

Len s tým rozdielom, že:

  • Spodnú vrstvu vytvrdíte v lampe
  • Svetlý lak nanesiete hubkou za pomoci vyťukávania od špičky smerom do stredu
  • Opäť nechty vytvrdíte pod lampou

V podstate sa dá povedať, že francúzsku manikúru v pôvodnom, ale aj v novom kabáte, je možné aplikovať na všetky druhy nechtov. Vrátane akrylových. Keďže ale nosenie umelých nechtov môže poškodzovať tie, ktoré máte prírodne, je lepšie, keď budete pracovať s nimi. A na tie umelé si necháte zájsť chuť. Okrem toho, že ušetríte, by sa nemal stav vašich prírodných nechtov rapídne zhoršovať. (Aj keď, je potrebné dávať pozor na správnu starostlivosť o ne a na vhodnú výživu .)

Nosíte francúzsku manikúru, alebo podľa vás patrí do minulosti?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *