10 najobľúbenejších sexuálnych polôh: Patrí k nim aj vaša?

Aktualizované redakciou 20. 10. 2022

Sex je neoddeliteľnou súčasťou života väčšiny ľudí. Ale ak to budete robiť stále v tých istých polohách, je len otázkou času, kedy vás to omrzí. Aby vo vašej spálni nezvíťazila rutina, pozrime sa, aké populárne polohy môžete pri najbližšej príležitosti vyskúšať.

Sex sa už dávno nepoužíva len na rozmnožovanie, ale aj na zábavu a prehĺbenie vzťahu s partnerom. Väčšina z nás je však v tomto smere stále dosť konzervatívna. Najpohodlnejšia je pre nás misionárska poloha, pri ktorej ležíme na chrbte a erotické hračky považujeme takmer za niečo zvrátené a špinavé.

Preto nie je prekvapením, že náš sexuálny život začne časom trochu upadať. Kto by rád jedol každý deň steak zo sviečkovej alebo rezeň? Dokonca aj vaše sexuálne polohy budú jedného dňa také nudné, že sa radšej budete venovať sociálnym sieťam, čítaniu alebo dokonca háčkovaniu.

Aby ste tomu zabránili, musíte sa neustále vzdelávať a experimentovať. Aby ste nemuseli skúšať pokusy a omyly, nižšie nájdete TOP 10 najlepších sexuálnych polôh, ktoré by sa mohli dostať do vášho milostného repertoáru.

69

Táto poloha je pomerne známa, ale v spálni sa jej venuje len málo ľudí. Ide o to, že partneri ležia na sebe, ale v opačnom smere. Čo im obom poskytuje skvelý prístup k genitáliám toho druhého. Spôsob, akým sa rozhodnete uspokojiť jeden druhého, potom závisí od vašich preferencií a kreativity. Vzhľadom na veľkosť tiel a ich hmotnosť je zvyčajne vhodnejšie, ak žena leží na vrchu.

Tvárou v tvár

Ak hľadáte obmenu niečoho, čo už poznáte, skúste požiadať partnera, aby si sadol na okraj postele a spustil nohy. (Môžete však sedieť aj na stoličke alebo na gauči.) Sadnete si mu na kolená tak, aby ste sa mu pozerali priamo do tváre. Táto poloha je výhodná, pretože môžete kontrolovať hĺbku a uhol prieniku.

Na psíka

Určite to poznáte. Kľaknete si na všetky štyri a necháte partnera, aby do vás prenikol zozadu. Všetko je teda v rukách človeka. Ak to chcete urobiť trochu zaujímavejšie, postavte sa pred zrkadlo. Prípadne sa pokúste (za predpokladu, že to zvládnete) uspokojiť ešte jednou rukou.

Iron

Ďalším tipom, ktorý od vás nebude vyžadovať príliš veľa aktivity, je pozícia nazývaná žehlička. Žena leží na bruchu na posteli a v podbrušku má vankúš, ktorý jej trochu nadvihuje zadok. Muž sa k nej potom priblíži zozadu a kontroluje hĺbku, rýchlosť a uhol pohybu. Okrem toho sa váš partner bude tešiť z pevnejšieho objatia.

Spätná jazda

Som si istý, že poznáte miesto pre hobby. Ale skúsili ste sa otočiť na druhú stranu? (To znamená, že sa pozeráte na kolená a nohy muža namiesto jeho tváre.) Nielenže budete mať nad všetkým dokonalú kontrolu, ale váš partner bude ešte viac vzrušený pohľadom na váš zadok.

Balerína

Je to náročnejšie, ale môžete to skúsiť. Obaja stojíte tvárou k sebe a žena má jednu nohu zdvihnutú. (Aby to bolo možné, muž ju drží za stehno.) Na druhej nohe stojí žena na špičkách. Ak je medzi vami väčší výškový rozdiel, môžete ho vyrovnať podpätkami. (Ale potom, samozrejme, nemôžete stáť na vrchole, pretože by ste pravdepodobne spadli a niečo si zlomili.)

Lyžice

Táto lenivá poloha je ideálna na príjemné večery a rána. Stačí, ak sa postavíte do polohy nazývanej spooning, keď je žena vo vnútri a muž ju objíma zozadu. (Niekto rád spí.) No a vy tento komfort skombinujete s pomalým prenikaním.

Mušle

Toto je opäť niečo náročnejšie. Ide v podstate o misionársku polohu, pri ktorej má žena nohy pokrčené takmer k hlave. Pred prvým testom však odporúčame absolvovať niekoľko lekcií jogy, ktoré vám pomôžu lepšie sa dostať do tejto pozície.

Traktor

Toto je opäť o niečo náročnejšia, ale celkom zábavná pozícia. Muž sedí na okraji postele so spustenými nohami. Žena mu leží na kolenách, s hlavou zvesenou nadol a rukami podopretými dolu. Ale neskúšajte to, ak nemáte aspoň trochu vyvinuté svaly na rukách.

Na stole

Posledným tipom je ľahnúť si na stôl a nechať partnera, aby sa k vám priblížil z okraja stola.

Aké sú vaše obľúbené sexuálne polohy?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *